Sunday, 3 May 2015

Lenborough: Bonkers Britain a laughing stock in Europe


Trying to get my text on Britain's Alter-Vikings (that's metal detected ones of course) off, and trying to find some suitable material for the bibliography for one of the case studies I mention (guess!) came across this curiosity on the Internet. I'm going to leave it in the original, those interested can run it through a translator. It's from Facebook, and "Poszukiwacze" is Polish for what over there in Europe's Wild West are called "metal detectorists". I think the Polish searchers have got you lot sussed:
Poszukiwacze  24 December 2014 ·
Jest już filmik z odkrycia kolejnego fantastycznego skarbu w Anglii [grin emoticon]. Skarb 5225 srebrnych monet z czasów saskich odkryto w niedzielę, podczas komercyjnego kopania zorganizowanego na terenie opuszczonej średniowiecznej wioski. Siwogłowy pan na filmie to znalazca a pani w kolorowym kapelusiku to archeolog nadzorujący wydobycie. Można zadać pytanie czy tak powinno wyglądać wydobycie tego skarbu? Czy nie można było go wydobyć w "jednej masie", w całości? Kopanie było zorganizowane w niedzielę a więc oznaczałoby to konieczność rozstawienia namiotu i pilnowanie skarbu do poniedziałku, gdy na miejsce mogliby dojechać archeolodzy. Z pewnością jest to utrudnienie, ale chyba byłoby warto zaczekać i ten pośpiech rzeczywiście nie do końca był wskazany...
no, proszę...  Anna Brzezinska notes "Najbardziej zaskoczona i nieprzygotowana była pani archeolog". I'll translate that bit. The archaeologist came unprepared for the task she took on. Bonkers Britain a laughing stock in Europe. 

Vignette: 'Heritage protection' in Bonkers Britain.

No comments:

 
Creative Commons License
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Bez utworów zależnych 3.0 Unported.